Filmy

Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF we Włoszech (24 – 27 kwietnia 2014).

51 medali Mistrzostw Europy w Taekwon-Do ITF zdobyli w Riccione reprezentanci Polski – 28 wywalczyli seniorzy, a 23 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz dwudziesty drugi w historii). Wynik osiągnięty na włoskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego Taekwon-Do ITF w Europie. Reprezentanci Polski – seniorki, seniorzy i juniorki – zostali najlepszymi drużynami Mistrzostw Świata. Polska została wybrana najlepszym państwem w kategorii seniorów i juniorów. W zawodach rywalizowało 560 sportowców z 29 państw.

Polscy kibice mogą być dumni. Mazurek Dąbrowskiego był odgrywany we włoskim Riccione łącznie 22 razy. Tyle razy polscy zawodnicy stawali na najwyższym podium w czasie XXIX Seniorów i XX Juniorów Mistrzostw Europy Taekwon-Do ITF. Biało-czerwoni tym samym po raz dwudziesty drugi zajęli pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji.